Jeśli masz pytania zadzwoń:

725 777 017

lub napisz: info@optimumtech.pl

nasi kolsultanci rozwieją
wszelkie wątpliwości


Nowoczesny fundament Płytowy

 

Fundament płytowy - Płyta Fundamentowa wraz z wodnym ogrzewaniem podłogowym  dla domów niskoenergetycznych i pasywnych

 

Oferujemy budowę fundamentu płytowego dla domów nisko energetycznych z wodnym ogrzewaniem podłogowym wbudowanym  w płytę.
Oferta kierowana jest dla inwestorów patrzących w przyszłość. Nowoczesne rozwiązanie jakim jest fundament płytowy gwarantuje nowo budowanemu obiektowi niskie koszty eksploatacji i wysoką wartość rynkową .
Płyta fundamentowa w połączeniu z pompą ciepła Danfoss , ogrzewaniem podłogowym , oraz wentylacją z odzyskiem ciepła Danfoss Air gwarantuje uzyskanie najwyższych parametrów i wysoką jakość .

 

Dlaczego fundament płytowy


Budowa domu to ogromne wyzwanie dla inwestora . Szereg aspektów prawnych , technologicznych , oraz proces decyzyjny nie jednokrotnie powoduje paraliż procesów budowy obiektu a także generuje ogromne koszty . Budowa fundamentu płytowego w znacznej mierze rozwiązuje te problemy i przyczynia się do przyspieszenia prac i powoduje że wiele elementów budowy jest dopracowanych zgodnie z założeniami i procesem technologicznym.
 

Brak mostków termicznych 

Dzięki konstrukcji płyty budynek jest praktycznie pozbawiony mostków termicznych od gleby. Inaczej niż przy tradycyjnym fundamencie gdzie chłód przenika poprzez ławę fundamentową do środka obiektu.

 

Co otrzymujesz dzięki budowie płyty fundamentowej


Wielu inwestorów po zakończeniu budowy swojego domu , wiele rzeczy zrobiło by inaczej , w sposób bardziej optymalny , szybciej i taniej. Dlaczego tak się dzieje ? Największe problemy w procesie budowy to przede wszystkim logistyka i czynnik ludzki . Te dwa elementy powodują że proces inwestycji staje się bardzo uciążliwy . Wiele ekip budowlanych które nie są w stanie współpracować ze sobą , powtarzane prace budowlane , nie trafione zamówienia , marnowanie materiałów , po prostu brak optymalizacji i zgrania to obecnie ogromne koszty których inwestor przy budowie tradycyjnej nie jest w stanie uniknąć , szczególnie gdy na codzień zajmuje się inną branżą niż budowlana.

                   

 

 

 Co otrzymujesz podczas budowy fundamentu płytowego :

-Nowoczesny fundament płytowy
-drenaż wokół domu
- Wodne ogrzewanie podłogowe (tradycyjne)
- gotowe izolacje (na najwyższym poziomie)
- Kanalizację obiektu
- gotowe posadzki (raczej brak konieczności ich wylewania)
- hydraulika - rozprowadzenie  wody ciepłej i zimnej 

- rozprowadzenie instalacji odkurzacza centralnego
-szybki czas budowy ( 10 -20 dni zależy od projektu i trudności wykonania)
-możliwość kontynuowania budowy już po 14 dniach ( budowa murów)

 

                       
Każdy fundament projektowany jest indywidualnie i dopasowywany do wymagań projektu konstrukcyjnego obiektu a także do warunków gruntowych . Fundament płytowy dzięki rozłożeniu ciężaru na dużą powierzchnię, nadaje się do posadowienia na gruntach o małej nośności.
Fundament powstaje płytko w gruncie bez zbędnych wykopów dlatego jest doskonałym rozwiązaniem dla budowy na terenach o wysokich wodach gruntowych.

                   

 

 Galeria zdjęć z realizacji

Jeżeli macie państwo pytania dotyczące budowy fundamentu płytowego zapraszamy do kontaktu